Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak przechowywać prawidłowo grejpfruty?

  Grejpfrut to owoc nietani, który chcielibyśmy na pewno jakiś czas przechować w swojej lodówce czy też kuchni. Dowiedzmy się o tym nieco więcej.

  Co musimy zrobić?

  Aby grejpfrut nie musiał wylądować przedwcześnie w koszu, powinniśmy wykonać kilka czynności. Na pewno powinniśmy owinąć papierem owoc. Wszystko robimy w ten sposób, aby miały ze sobą mniejszy kontakt, a skórka była  pełni bezpieczna. Idealne do przechowywania są komory chłodnicze. Unikajmy styku z gnijącymi owocami. Nie używajmy żadnych worków. Odcinamy przez to owocom kontakt z tleniem. Nie róbmy tego.

  Przy przechowywaniu cytrusów kwaśnych oraz gorzkich musimy wiedzieć, że kompletnie nie ma potrzeby umieszczenia grejpfruta w specjalnych pojemnikach na żywność. Jeśli po pobycie długim w lodówce owoce gorzkie zaczęły już pachnieć pleśnią lub też wilgocią, to nie powinniśmy ich jeść. Spadki temperatury dla tego owocu są niezmiernie bolesne. Zapamiętajmy sobie to, a nigdy już nie wyrzucimy do kosza żadnego owocu.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more