Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Charakterystyka kokosu

  Kokos to owoc pochodzący z dalekich krajów. Staje się on coraz bardziej powszechny. Jest to owoc, który pochodzi z palmy kokosowej. Zawiera wiele odżywczych wartości, a przez to także wartości zdrowotnych. Jakie jest zastosowanie jego?

  Skąd pochodzi kokos?

  Kokos to owoc, który wywodzi się z Azji. Rośnie oczywiście na drzewie zwanym kokosową palmą. Drzewo to jest niezmiernie charakterystyczne oraz rośnie w tropikalnych krajach, wzdłuż brzegów oceanów oraz mórz. Palma kokosowa to niezmiernie wymagające drzewo. Na pewno wymaga wiele słońca, klimatu słonego oraz sporej wilgotności.

  Kokosowe owoce bardzo łatwo, jak i także szybko się rozprzestrzeniają. Gdy wpadną do wody, to dryfują na powierzchni jej, a gdy dotrą do lądu odległego, mogą bez problemu na nim wykiełkować. Owoc kokosa ma skórkę cienką, brązowe włókna oraz zdrewniałe endokrap, a więc orzech kokosowy.

  Kokosy są różnej wagi. Nawet mogą mieć dwa i pół kilo. Jednak przeciętne warzą pięćdziesiąt gramów. Takie właśnie kokosy spotkamy w naszych sklepach.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more