Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak w domu hodować pietruszkę

  Jeśli jesteś stęskniony do zieleniny takiej nie ze szklarni, to wyhoduj swoją pietruszkę na własnym parapecie. Nie traktuj tej rośliny jako smakowego dodatku. Okazuje się, że pietruszka jest niezmiernie zdrowa. Ma w sobie między innymi beta-karoten oraz witaminę C.

  Kilka cennych wskazówek

  Do doniczki dość głębokiej wypełnionej ziemią należy włożyć korzenie pietruszki. Należy ją sadzić gęsto. Mogą nawet dotykać siebie. Ważne jest to, aby końce nieco wystawały. Doniczka koniecznie musi się znaleźć na parapecie słonecznym. Nie możemy zapominać o podlewaniu. Już niedługo pojawi się pióropusz zielonych listków. Ścinać należy je nożyczkami, siekać oraz dodawać do past do pieczywa, sałatek, dań z ryżo czy też kaszy. Pietruszką możemy także posypać omlety, placki, zupy oraz kanapki.

  Natkę pietruszki również możemy wysiać bezpośrednio z nasion. Jednak w takiej sytuacji na żniwa należy poczekać. Proces wyhodowania jest w tym przypadku znacznie dłuższy. Jednak nie zniechęcajmy się tym.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more