Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Dlaczego powinniśmy jeść pomidory?

  Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, że pomidory są niezwykle zdrowe. Jednak czy wiesz dlaczego powinniśmy je jeść?

  Nie tylko smaczne, ale także zdrowe

  Pomidory przede wszystkim zawierają likopen. Jest to związek organiczny o przeciwutleniającym działaniu. Jedzenie pomidorów zmniejsza znacznie ryzyko zawału serca, a do tego także wzmacnia odporność, poprawia trawienie oraz chroni przed wpływem szkodliwym słońca.

  Pomidory są niezwykle zdrowymi warzywami. Zawdzięczają swoje właściwości czerwonemu naturalnemu barwnikowy, a więc w skrócie za wszystkich stoi już wspomniany likopen. Jest to antyutleniacz najsilniejszy. Nie ginie od w obróbce cieplnej co jest bardzo ciekawe. W przetworach mamy go dwa a nawet trzy razy więcej, aniżeli w świeżych pomidorach. Jako przeciwutleniacz likopen opóźnia sam proces starzenia. Wynika to z neutralizowania wolnych rodników.

  Jedźmy dużo pomidorów, a może nawet skusimy się na uprawę własnych. Nie jest potrzebny ogród. Wystarczy po prostu parapet.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more