Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać z sukcesem kalarepę?

  Kalarepa to niezmiernie zdrowe warzywo. Zróbmy co w naszej mocy, aby pojawiło się w naszych przydomowych ogródkach. Jak uprawiać kalarepę?

  Co jest najważniejsze w uprawie kalarepy?

  Musimy wiedzieć, że kalarepa plonuje obficie w glebach o odczynie między 6 – 6,5 PH. Musimy mieć także stanowisko wynawożone pulchnie, w którym ma dostęp do nasłonecznienia pełnego. Same zgrubienia świetnie się wiążą gdy temperatura wynosi między 12 a 18 stopni Celsjusza. Czasami rośliny także ulegają tak zwanej jarowizacji. Proces ten z kolei doprowadza do tworzenia się nasiennych pędów. Sprawą dodatkową jest pogoda, na którą wpływu w żaden sposób nie mamy. Gdy jest długo wysoka temperatura, to zgrubienia mogą drewnieć, z kolei po suszy mogą pękać.

  Podłoże, w którym sadzimy kalarepę powinno być torfem wymieszanym z piaskiem. Podłoże należy wyrównać oraz lekko ucisnąć. Zamian skrzyneczek można użyć doniczek torfowych. Wówczas już nie musimy pikować siewek – co jest niezmiernie ułatwiające pracę.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more