Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać czosnek?

  Czosnek jest niezmiernie popularnym warzywem. Jest także przyprawą oraz rośliną leczniczą. Uprawa czosnku w ogrodzie cieszy się coraz większą popularnością. Czosnek głównie cenimy z uwagi na jego fantastyczne właściwości.

  Dosyć wysokie wymagania

  Musimy sobie niestety powiedzieć otwarcie, że czosnek ma dosyć wysokie pokarmowe wymagania. Po prostu potrzebuje żyznych gleb oraz także gleb, które są bogate w próchnicę. Jeśli tylko dysponujemy glebą o jakości znacznie gorszej, to będziemy musieli ją nawieźć obornikiem na jesień. Wówczas musimy się liczyć z tym, że należy odczekać jeden rok. Dlaczego? Chodzi o to, że czosnek się uprawia dopiero po oborniku w drugim roku.

  Płodozmianem dobrym pod czosnek są wszelkie motylkowe rośliny, takie jak bób, groch czy też fasola. Nie powinniśmy w żadnym wypadku czosnku sadzić na miejscu, gdzie w sezonie poprzednim rosły inne cebulowe warzywa. Czosnek także wymaga podlewania regularnego. Szczególnie w okresie związywania oraz także wzrostu cebul. Jest to niesamowicie ważne.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more