Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać wiśnie?

  Wiśnie na pewno mają znacznie skromniejsze siedliskowe wymagania oraz wodne od czereśni. Na naszym rynku znajdziemy słodkie deserowe odmiany, których smak nie ustępuje w niczym owocom chociażby czereśni.

  Jakie wymagania należy spełnić przy uprawie wiśni?

  Większość odmian wiśni kwitnie na przełomie kwietnia oraz maja. Niestety kwiatom wiśni zagrażają przymrozki wiosenne. Właśnie dlatego owocują najobficiej na wyżynnych terenach, ale nie na terenach podgórskich, gdzie występują za duże ilości opadów. Wiśnie powinniśmy sadzić na zacisznych oraz także osłoniętych stanowiskach. Do uprawy wiśni najlepsze są głębokie gleby, pyłowe czy też gliniaste. Nie mogą to być gleby zlewne czy też ciężkie.

  Korzenie tychże drzew położone są płytko, jak i także wrażliwe na same braku tlenu, dlatego zalewanie okresowe dla nich jest niezwykle niebezpieczne. Sam poziom gruntowej wody nie powinien być on wyższy od półtorej metra. Na pewno drzewka uprawiane na podkładkach właśnie z czereśni mają dużo większe wymagania glebowe oraz wodne.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more