Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać szpinak w swoim przydomowym ogrodzie?

  Bez dwóch zdań szpinak jest bardzo cennym oraz przede wszystkim niskokalorycznym warzywem. Uprawa szpinaku wcale nie jest taka trudna. Jak zatem uprawiać dobrze szpinak?

  Tajniki wiedzy o uprawie szpinaku

  Szpinak powinniśmy najlepiej uprawiać na cięższych glebach, żyznych, piaszczysto-gliniastych, w miarę wilgotnych, niezakwaszonych oraz o obojętnym odczynie. Uprawia się go zawsze w pierwszym czy też w drugim roku po oborniku. Jeśli chodzi o pierwszy przypadek to nie musimy zasilać dodatkowo mineralnymi nawozami rośliny. Samo stanowisko do uprawy szpinaku musi być obowiązkowo słoneczne, jak i także zaciszne. Szpinak jest rośliną tak zwanego dnia długiego. Latem, gdy temperatura jest znacznie wyższa i do tego jest mniej wilgoci, to wydaje dużo kwiatostanowych pędów oraz do tego nie traci na samej wartości.

  Musimy także wiedzieć, że szpinak nadaje się znakomicie jako poplon czy też jako przedplon. Jest to niezmiernie cenna informacja, którą każdy powinien mieć z tyłu głowy.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more