Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać słonecznik we własnym ogrodzie?

  Nie da się ukryć, że słoneczniki są jednymi z symboli ogrodu wiejskiego. Słoneczniki się uprawia w ogrodzie dla dużych i bardzo ozdobnych kwiatów, jak i także dla niezmiernie cennych nasion. Jak zając się uprawą?

  To wcale nie takie trudne

  Uprawa słoneczników w przydomowym ogrodzie wcale nie jest taka trudna. Słoneczniki się uprawia w ogrodzie jako ozdobne rośliny, a poza tym uzyskujemy z nich zdrowe oraz smaczne pestki. Słonecznik jest rośliną jednoroczną, o prostej, pojedynczej oraz owłosionej szorstko łodydze. Słonecznik może dorosnąć nawet do dwóch metrów. Liście słonecznika są bardzo duże i są sercowate. Słoneczniki to miododajne rośliny. Kwitną one od lipca, aż do września, a nawet do końca października.

  Jak widać na załączonym obrazku możemy mieć własny i smaczny słonecznik. Słonecznik jest taką rośliną, która nie tylko przepięknie i klimatycznie wygląda, ale także możemy jej nasiona później zjeść. Musimy uważać, ponieważ słonecznik i jego nasiona są uzależniające. Jak zaczniemy dłubać, to tak szybko nie skończymy.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more