Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać szparagi?

  W przeciwieństwie do większości w zasadzie warzyw, szparagi są tak naprawdę bylinami. Co to oznacza? Oznacza to, że te same rośliny rosną rok po roku w ogrodzie.

  Co jest w uprawie szparagów najważniejsze?

  W uprawie szparagów najważniejsze jest samo zrozumienie, że minie tak naprawdę kilka wegetacyjnych sezonów zanim spróbujemy przez siebie pierwszych uprawianych szparagów. Rośliny dorosnąć muszą zanim się przystąpi do zbiorów. Będą tak naprawdę pozostały w jednym miejscu w naszym ogrodzie nawet przez trzydzieści lat.

  Szparagi rosną dobrze w zasadzie we wszystkich rejonach kraju. Oczywiście w wyjątkiem części najcieplejszych. Rośliny wówczas stają się o wiele słabsze oraz możemy zaobserwować ich zanikanie. Zależnie o tego jak bardzo nasza rodzina przepada za tym warzywem możemy określić ile będziemy ich potrzebować. Wystarczy w zupełności dziesięć roślin na każdą z osób. Skorzystajmy z pory roku i cieszmy się szparagami, dopóki są dostępne oraz są w przystępnej cenie.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more