Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak poprawnie przechowywać szparagi?

  Szparagi to warzywo sezonowe, które cenimy oraz wręcz uwielbiamy. Musimy się jednak dowiedzieć jak to delikatne warzywo przechowywać.

  Chłodnicze warunki

  Szparagi powinniśmy przechowywać w chłodniczych warunkach. Temperatura otoczenia szparagów, która jest optymalna wynosi 2 stopnie Celsjusza. Szparagi przechowujemy zawsze w pionowej pozycji, główkami do góry. W domowych warunkach najlepiej szparagi przechowywać w lodówce w folii plastikowej. Temperatura jednak nie może spaść poniżej dwóch stopni Celsjusza. W warunkach tego rodzaju nasze szaragi zachowają świeżość na około trzech do maksymalnie pięciu dni. Jeśli chcemy, aby szparagi były nawilżone przez dłuższą ilość czasu oraz także jędrne, to umieśćmy je w naczyniu z niewielką ilością wody czy też końce owińmy w ręcznik papierowy wilgotny.

  Szparagi sprzedawane na tackach mogą nawet pozostać świeże do dwudziestu pięciu dniu. Zapamiętajmy sobie te wszystkie wskazówki, a nasze szparagi będą przez dłuższy okres świeże.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more