Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać szczypiorek?

  Uprawa szczypiorku jest w zasadzie banalna. Uprawia się szczypior jako warzywo, które jest niewymagające oraz bardzo szybko rośnie. Do uprawy jego nie są potrzebne żadne nawozy oraz maszyny specjalne. Ważne jest to, aby był podlewany regularnie, ale to należy zrobić z ogromnym wyczuciem. Za dużo wody może spowodować przegnicie cebuli oraz także obumarcie liście. Ilość wody zbyt mała spowoduje wyschnięcie.

  Jak rozmnażać szczypiorek?

  Rozmnażanie szczypiorku następuje w wyniku zasiania nasion lub też przeniesienia, lub też poprzez podział kępek. Szczypiorek uprawiany jest zarówno w szklarniach, ogrodzie lub też po prostu w doniczkach czy też skrzyniach. W okresie co dwa lub trzy lata wykopać należy kępę rośliny oraz także rozdzielić cebulki. Jeśli tego zabiegu nie przeprowadzimy, to cebulki szczypiorku rosnąć zaczną za gęsto, a sam szczypiorek zdziczeje oraz jego liście już nie będą takie okazałe.

  Warto szczypior jeść i dokładać go do wszystkich smacznych potraw wychodzących z naszej kuchni.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more