Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Czy szczypiorek jest zdrowy?

  Szczypiorek jest niezwykle popularną rośliną, która nie sposób jest pomylić w zasadzie z żadną inną. Jest niemal dostępna przez cały rok w każdym dobrym spożywczym sklepie. Szczypiorek to niezbędny składnik naprawdę wielu potraw, przekąsek oraz sałatek.

  Właściwości szczypiorku

  Szczypiorek należy do roślin z czosnkowatego gatunku. Do tejże samej rodziny należy por oraz cebula. Szczypiorek niemal występują na każdym z kontynentów. W naprawdę wielu krajach jest uprawną rośliną. Nie można stwierdzić jednoznacznie na którym z kontynentów pojawił się w zasadzie jako pierwszy. Fakt jest taki, że się rozprzestrzenił razem z człowiekiem i to jemu swoją popularność zawdzięcza.

  Szczypiorek występuje pod postacią kłącza czy też byliny, która skupia liczne cebule. Cechą charakterystyczną rośliny są rurkowate oraz ciemnozielone liście. W okresie od maja do sierpnia szczypior kwitnie w postaci fioletowych czy też różowych kwiatów. Szczypiorek możemy uprawiać na własnym balkonie czy też nawet w kuchni.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more