Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać pory w przydomowym ogrodzie?

  Pory są bardzo popularnymi cebulowymi warzywa. Często są one sadzone w ogrodach warzywnych przydomowych. Warto rozeznać się jak uprawiać w ogrodzie pory, kiedy je sadzić oraz także jak je poprawnie zbierać.

  Najważniejsze informacje

  Por najlepiej rośnie na glebach, które są żyzne, piaszczyste, gliniaste oraz zasobne w próchnicę. Roślina musi mieć naprawdę dobre zaopatrzenie w wodę. Jest to niezmiernie ważne. Jeśli chodzi o samo stanowisko do uprawy, to musi ono być słoneczne. Uprawia się go zazwyczaj po zastosowaniu obornika w drugim roku. Pora nie możemy uprawiać po sobie na tym samym stanowisku, jak i także po innych cebulowych warzywach.

  Por należy uprawiać w rozsadach czy też z nasion, które wysiewane są w marcu. Możemy także posadzić por prosto do gruntu bezpośrednio w kwietniu. Podczas wzrostu na grządce glebę należy spulchniać, podlewać oraz odkwaszać. W lipcu łodygę pora należy obsypać dobrze ziemią od samej powierzchni gruntu, aż do nasady liści.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more