Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać paprykę chili?

  Papryka chili jest cenioną oraz ostrą przyprawą. Jak uprawiać papryczkę chili? Orientujesz się? Jeśli nie to dobrze trafiłeś. Odpowiemy na wszelkie najważniejsze pytania. Z pewnością pojawia się ich naprawdę dużo.

  Siew nasion

  Papryczkę chili powinniśmy uprawiać w słonecznych miejscach, które są osłonięte od wiatru oraz ciepłych. Optymalne są żyzne podłoża, a także próchnicze oraz dobrze przepuszczalne. Dobre będzie także podłoże łatwo nagrzewające się. Na pewno nie możemy zalać papryki chili. Wówczas dochodzi do gnicia bezpośrednio korzeni. Gatunek ten jest mało odporny na mróz oraz także na chłodne umiarkowanie temperatury.

  Nasiona papryki chili wysiewać najlepiej w multi platach bądź też na tackach od połowy miesiąca lutego. Wcześniej w wodzie powinniśmy je namoczyć na dobę. W jednym otworze umieszczamy kilka nasion, po wykiełkowaniu należy dokonać trzeba przerywki pozostawiając jedną lub dwie siewki. Na pewno sobie z tym poradzimy. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more