Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak przechowywać paprykę chili?

  Świeże papryki chwili przechowywać należy w lodówce. Powinniśmy je owinąć w ręcznik papierowy oraz włożone do foliowego woreczka.

  Zamrażanie papryki chili

  Małe papryczki chili, które jeszcze nie mają dużo miąższu świetnie znoszą zamrażanie. Jest to dobra wiadomość, ponieważ w lodówce nie wytrzymują za długo. Zaczynają po prostu pleśnieć oraz czernieć. Nie mrozimy długich papryczek.

  Po kontakcie z papryczkami chili należy zawsze umyć swoje ręce wodą oraz mydłem. Podczas pracy z nimi nie wolno w żadnym wypadku trzeć rękami oczu ani też innych części ciała, gdyż w razie przeciwnym miejsce kontaktu będzie nas piekło całymi godzinami. Po krojeniu chili należy także dobrze umyć nóż oraz deskę.

  Warto dokładać paprykę chili do wielu potraw. Łączy się ona z wieloma produktami naprawdę genialnie. Smakiem idealnie się wpasowuje. W zasadzie to paprykę chili możemy dodawać do absolutnie wszystkiego. Co ciekawe paprykę chili możemy łączyć nawet ze słodyczami czy też lodami. Brzmi pysznie.




  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more