Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać nektarynki?

  Nektarynka to gładka odmiana brzoskwini, która jest pozbawiona omszenia. Jest ceniona za smaczny oraz soczysty miąższ. Oddziela się on łatwo od pestki. Nektarynki dodawane są do deserów, ale także jedzone są na surowo czy też przygotowywane są z nich przetwory.

  Nektarynki – cieszą się sporą popularnością

  W Polsce nektarynki znajdują bardzo wielu nabywców. Głównie z uwagi na właściwości smakowe, ale nie tylko. Liczą się również właściwości odżywcze oraz zdrowotne. Uprawa nektarynek wymaga klimatu łagodne, dlatego też hoduje się je w części zachodniej kraju. Sadzenie nektarynek udaje się w ogrodach oraz także w uprawie pojemnikowej.

  Drzewka owocowe kupić najbezpieczniej w szkółce, jak i także w sprawdzonych ogrodniczych centrach. Sadzenie nektarynki z korzeniem gołym przeprowadza się wiosną, na słonecznych stanowiskach. Drzewo będzie się także dobrze rosło przy południowej ciepłej ścianie budynku. Zakupiona nektarynka w doniczce sadzona może być sadzona wiosną oraz latem. Nektarynka należy do samopylnych roślin. Nie wymaga kompletnie zapylaczy. Warto obok odmiany sadzonej zasadzić inną, aby móc uzyskać dużo bogatsze plony.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more