Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać koper ogrodowy?

  Koper ogrodowy jest jedną z najpopularniejszych roślin. Jest on już od stuleci stosowany przez przodków naszych nie tylko jako przyprawa, ale także jako talizman, a nawet pieniądz.

  Stanowisko oraz wymagania klimatyczne

  Gdy wybieramy miejsce, to powinniśmy się skupić przede wszystkim na samej glebie. Gleba powinna być przepuszczalna, lżejsza, próchnicza oraz zmeliorowana. Koper ogrodowy nie przepada za glebami zbyt mokrymi oraz zbyt suchymi. Aby się cieszyć szybkim wschodem także pamiętamy o temperaturze odpowiedniej. Odpowiednia temperatura wynosi 8 stopni Celsjusza.

  Nasiona wówczas wykiełkują po kilku dniach. Gleba przed wysiewem powinna być odpowiednio przygotowana. Powinniśmy jesienią zastosować orkę. Zaś wiosną powinniśmy użyć włóki oraz brony.

  Na pewno te wszystkie informacje sprawdzą się jeśli chcemy cieszyć się okazałym koprem ogrodowym co jak co, ale na pewno nam się uda. Musimy być skrupulatni oraz mieć cierpliwość, a na pewno nam się uda osiągnąć swój mały ogrodniczy sukces.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more