Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jagody wspomagają leczenie naprawdę wielu chorób

  Lipiec jest miesiącem jagód. Niestety bardzo szybko znikają, a więc musimy się spieszyć, aby się nimi najeść do woli. Jagody są bardzo zdrowe oraz bardzo pyszne.

  Właściwości zdrowotne jagód

  Mało kto wie, że jagody tak naprawdę leczą oczy, a do tego obniżają poziom cholesterolu złego, uelastyczniają także naczynia krwionośne. Suszone jagody likwidują szybko biegunki. Owoce te sprawdzają się świetnie jako dodatek do deserów.

  Jagody zawsze były traktowane jako lek cudowny na masę chorób, który obowiązkowo musiał być w domu. W czasach, gdy nie znano jeszcze antybiotyków, jagodami czarnymi były leczone takie choroby jak zakażenia, tyfus czy też nawet polio. Gronkowca także udało się nimi zwalczać.

  Wiele osób obecnie stosuje jagody na biegunkę. Napary z jagód suszonych działają w sposób uspokajający oraz przeciwbólowy, a syropy z kolei leczą infekcje układu oddechowego oraz kaszel. Jak widać mamy obok siebie lekarstwa, a nawet czasami o tym nie wiemy.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more