Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać groch?

  Bardzo podobnie jak bób, także groch jest jedną z najstarszych znanych oraz uprawnianych przez człowieka warzywnych roślin z bobowatej rodziny.

  Jakie miejsce musimy zagwarantować naszej roślinie?

  Bardzo ciekawe jest to, że groch nie występuje na naturalnych stanowiskach. Jest spotykany jedynie  w uprawie. Zależnie od konkretnej odmiany botanicznej, jadalną częścią grochu są nasiona wydobyte bezpośrednio ze strąków lub też całe strąki razem z nasionami. Groch ma spore znaczenie gospodarcze. Jest to jedno z warzyw podstawowych jeśli chodzi o przetwórstwo.

  Groch cenimy nie tylko za sam smak, ale także za wysokie odżywcze wartości. Jego nasiona są jednym z najbogatszych źródeł roślinnego białka. Co więcej dodatkowo zawierają witaminy takie jak B1, B2, PP, C oraz E. Poza tym związki mineralne – żelazo, magnez, wapń oraz fosfor. Nie możemy zapominać o tłuszczach oraz o węglowodanach. Łuskowe odmiany mają zastosowanie w kuchniach całego świata oraz w przetwórstwie. Jest tego naprawdę sporo.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more