Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać fasolę?

  Mogłoby się wydawać, że fasolę tylko kupuje się w sklepie. Jednak my także możemy wyhodować sobie swoją własną. Jak to możliwe? Jakie warunki musimy spełnić? O tym już za chwilę.

  Przydatne wiadomości

  Fasola najlepiej nam będzie rosła na słonecznym stanowisku. Co więcej powinno to być stanowisko, które jest osłonięte od wiatru. Jest to bowiem roślina ciepłolubna, a jakby tego było mało jest ona niezmiernie wrażliwa na chłody. Temperatura optymalna dla wzrostu prawidłowego roślin wynosi od dwudziestu do dwudziestu pięciu stopni Celsjusza. Roślina ta najlepiej rośnie na żyznej ziemi oraz na ziemi średnio żyznej. Nie może to być ziemia kwaśna.

  Nasiona fasoli wysiewa się do gruntu najwcześniej w drugiej połowie maja. Fasolę koniecznie należy podeprzeć tykami, które się wbija w ziemię. Pielęgnacja fasoli sama w sobie polega na spulchnianiu ziemi oraz jej odchwaszczaniu.

  Fasolę zbieramy, gdy strączki są już suche i brązowe, a ziarna znajdujące się w środku są twarde. Najczęściej w trzy miesiące od zasadzenia.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more