Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak sadzić fasolę?

  Okazuje się, że fasola jest niezmiernie prosta w uprawie w ogródku. Wystarczy, że zapewnimy jej warunki cieplne optymalne, a w danym okresie będziemy mogli się na pewno cieszyć bardzo obfitym zbiorem. Jest to naprawdę dziecinnie proste.

  Jakie warunki musimy zapewnić naszej fasoli?

  Fasola rośnie najchętniej w słonecznych miejscach oraz także w miejscach ciepłych. Ziemia w takich miejscach jest najbardziej bogata w próchnicę. Co więcej ziemia nie może mieć za dużej zawartości azotu. Musimy być lekka oraz pulchna.

  Każdy hodowca fasoli musi wiedzieć, że jest ona niezmiernie wrażliwa na niskie temperatury. Bowiem fasola rośnie najlepiej wówczas, gdy ma zapewnione warunki optymalne do wzrostu, a więc chodzi dokładnie temperaturę między dwadzieścia stopni Celsjusza a dwadzieścia pięć stopni Celsjusza. Gdy na dworze się utrzymują długo upały, to fasolę musimy obficie oraz regularnie podlewać.

  Jednak jest to dziecinnie proste, a więc świetnie sobie z tym poradzimy. Nie mam co do tego żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more