Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak przechowywać por?

  Niezmiernie ważne oraz istotne jest przygotowanie odpowiednie porów do przechowywania zimowego. Jest to takie ważne z uwagi na to, że od tego jest uzależnione samo wydłużenie tego procesu.

  Znane warzywo

  Czy wiesz, że por był już znany w średniowieczu? Należy on do czosnkowatych rodzin oraz jest dwuletnią rośliną. Wytwarza w pierwszym roku cebulę oraz liście, a później już kwiatostanowy pęd.

  Niezmiernie istotne jest także przygotowanie odpowiednie porów do samego przechowywania, ponieważ to właśnie od tego jest uzależnione wydłużenie samego czasu przechowywania. Zwrócić na pewno musimy uwagę na wybór odpowiedniej odmiany, dojrzałość zbieranych warzyw, gleby czy też sposób zbioru. Do przechowywania przeznacza się głównie zdrowe warzywa. Nie mogą one mieć mechanicznych uszkodzeń oraz tych, które są powodowane przez szkodniki oraz choroby. Pory także nie mogą być przerośnięte.

  Pory nie mogą być również zwiędnięte. Poza tum muszą mieć przycięte krótko korzenie oraz skrócone liście.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more