Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak posadzić poziomki we własnym ogrodzie?

  Poziomki są roślinami raczej o małych wymaganiach. Kwiecień jest najlepszym miesiącem na sadzenie poziomek. Jak powinniśmy je posadzić?

  Konkretne informacje

  Wiemy już doskonale, że poziomki są bardzo łatwe w uprawie. Przepadają za miejscami słonecznymi. Gdy poziomki zasadzimy w półcieniu to owoce niestety będą o wiele słabiej wybarwione oraz znacznie mniej słodkie. Poziomki rosną najlepiej w lekkiej glebie, która jest żyzna oraz świetnie przepuszczalna. Najlepsze dla nich odczyn to odczyn kwaśny. Poziomki podczas sezonu powinniśmy podlewać w sposób systematyczny. Używajmy najlepiej gotowej rozsady poziomek. Odległość pomiędzy sadzonkami przy sadzeniu powinna wynosić około trzydziestu centymetrów.

  Poziomki najlepiej gdy rosną w jednym miejscu przez maksymalnie okres trzech lat. Jeśli chodzi o samą pielęgnację, to tutaj także nie jesteśmy zobowiązani do wykonywania jakiś zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczą im w zupełności oczyszczenie dokładne z chwastów.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more