Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak poprawnie uprawiać seler?

  Seler jest jedynym z najpopularniejszych warzyw, które Polacy uprawiają w swoich ogrodach.

  Uprawa selera w ogrodzie

  Seler rośnie najlepiej na glebach nie za ciężkich oraz żyznych. Powinny mieć odczyt możliwie najbardziej zbliżony do obojętnego. Podmokłe gleby oraz zakwaszone nie są dobrego dla tego warzywa. Jeśli zaś chodzi o miejsce uprawy, to powinniśmy wybrać miejsce możliwie najbardziej nasłonecznione.

  Na uboższych glebach seler uprawia się po oborniku w pierwszym roku. Jeśli zaś chodzi o zasobniejsze rodzaje gleb, to w drugim roku po oborniku. Nie możemy selera uprawiać dwukrotnie w tym samym miejscu. Nie można także sadzić go po warzywach takich jak: koper, por, cebula, marchew, pietruszka.

  Nie zapominajmy również o tym, że seler ma niezwykle wysokie potrzeby wodne. Gdy jest naprawdę sucho, to musimy podlewać go co kilka dni. Zaś w okresie rozwoju korzenia oraz wzrostu, podlewać musimy codziennie. Na pewno sobie z tym poradzimy. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more