Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak poprawnie uprawiać cebulę dymkę właśnie na szczypiorek?

  Cebula dymka to po prostu mała cebula. Dymkę znajdziemy bez problemu wiosną w zasadzie w każdym ogrodniczym centrum, jak i także w większości hipermarketach. Z takiej właśnie cebulki można uprawiać świetny szczypiorek.

  Uprawa szczypiorku z cebulki

  Oczywiście od razu ktoś mógłby zadać pytanie dlaczego mamy uprawiać szczypiorek skoro możemy go kupić w sklepie? Pytanie jak najbardziej jest w porządku, ale czy nie wolimy mieć własnego szczypiorku przez siebie wyhodowanego? Pewnie tak. Wiemy, że warzywa kupowane w supermarketach czy też nawet na bazarach czy też na targach są czasem spryskiwane niebezpiecznymi dla nas substancjami. W związku z tym raczej nie chcemy być na ich działanie narażeni.

  Wyhodujmy zatem swój szczypiorek koniecznie z  cebuli dymki. Czego będziemy potrzebować? Oczywiście będzie nam potrzebna doniczka. Najlepiej powinna to być doniczka z otworami na dnie, które umożliwiają dopływ wody. Co więcej potrzebujemy oczywiście ziemi oraz drenażu. Świetnie sprawdzą się kamyczki czy też keramzyt. Nie zapomnijmy o najważniejszym, a więc o cebulce dymce.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more