Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak należy przechowywać całego ananasa?

  Chyba każdy z nas lubi ananasa. Jednak mało kto wie, w jaki sposób należy ten owoc przechowywać.

  Ważne informacje

  Z przechowywaniem ananas sytuacja wygląda niezmiernie podobnie jak z przechowywaniem cebuli. Aż do momentu pozbawienia owocu skórki, przechowywanie ananasa nie jest uciążliwe szczególnie. Unikać należy trzymania ananasa w lodówce, ponieważ tak, jak większość owoców egzotycznych, ananas nie lubi zbytnio chłodu.

  To właśnie w pokojowej temperaturze zachowa najdłużej świeżość. Odpowiedzmy na pytanie – jak długo możemy ananasa przechowywać? Jest to czas nieco ponad tygodnia. Możemy śmiało go pozostawić w koszu wiklinowym na blacie, razem z pozostałymi owocami.

  Musimy jednak pamiętać, że ananas w znacznym stopniu składa się z lepkiego oraz słodkiego miąższu. Bardzo dobrym pomysłem jest zatem obrócić go raz na jakiś czas, aby uniknąć pojawienia się pleśni na jego powierzchni bądź też brązowych plam jakiejś zgnilizny. Pamiętajmy o tym gdy przyjdziemy z ananasem do swojej kuchni.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more