Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak kupować bób?

  Jeśli nie masz warunków, aby samodzielnie wyhodować bób, to kupujmy możliwie jak najmniejsze oraz najmłodsze, jak i także jasnozielona nasiona bobu. Możemy również kupić sobie bób w strąkach, do wyłuskania samodzielnego.

  Najlepszy z ogródka

  Bób był do niedawna jeszcze kojarzony z dosyć prostą kuchnią. Obecnie się staje składnikiem coraz to bardziej wyrafinowanych potraw. Jednak są rzeczywiście smaczne jedynie strąki świeże. Jak zatem wybrać bób? Na pewno rozwiązaniem idealnym byłaby uprawa bobu na własnej działce. Jeśli warunki tylko na to pozwalają i jest miejsce w ogrodzie, to możemy skusić się na posianie kilku rzędów bobu. Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie. Nie choruje. Co więcej jest odporna na działanie ogrodników nie do końca zręcznych. Na pewno smak bobu z własnego ogródka jest całkiem inny od tego, który znajdziemy na targu czy też w sklepie.

  Skąd w ogóle ta różnica? Powody są dokładnie dwa. Na targowiskach znajdziemy nasiona pochodzące z uprawy nastawionych wyłącznie na zysk. Właściciel ogródka może się skusić na niższą wydajność, ale wybiera wyższą jakość. W ogrodzie możemy także zbierać bób w momencie idealnym.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more