Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak ciąć pomarańcze domowe?

  Wydawać by się mogło, że pomarańczy nie możemy hodować w Polsce. Jednak osoby w ten sposób myślące są w błędzie. Bowiem możemy uprawiać pomarańcze w doniczkach.

  Cięcie cytrusów

  W uprawie pomarańczy niezmiernie ważne jest cięcie. Co jakiś czas naprawdę warto skracać kilkuletnie pędy roślin o około 1/3 długości. Sprawia to, że mają pokrój ładniejszy oraz dużo lepiej rosną. Obficiej oraz chętniej także owocują.

  Każdy powinien wiedzieć, że pomarańcze od października do kwietnia wchodzą już w stan spoczynku. Wówczas powinny one mieć nieco chłodniejsze warunki. Dobrze gdy je przestawimy w miejsce, w którym panuje mniej więcej temperatura od dziesięciu do piętnastu stopni Celsjusza. Jednak należy obniżać temperaturę w danym pomieszczeniu w sposób stopniowy. Chodzi o to, że zbyt nagłe zmiany powodować mogą opadanie liści oraz ich żółknięcie. Gdy rośliny przechodzą w spoczynek, należy je podlewać oraz nie nawozić.

  Uprawa pomarańczy jak widać nie jest wcale taka skomplikowana.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more