Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Uprawianie pomarańczy w doniczce? Dlaczego nie

  Okazuje się, że uprawa cytrusów w naszym domu wcale nie jest taka trudna. Wystarczy, że się troszkę postaramy, aby móc się cieszyć wspaniałymi pomarańczowymi drzewkami. Aby rośliny cytrusowe świetnie zdobiły nasz dom, to musimy im zapewnić odpowiednie warunki wzrostu, jak i także odpowiednie nawożenie.

  Jaka ziemia dla pomarańczy oraz jak je podlewać?

  Podłoże dla pomarańczy musi być lekko kwaśne oraz próchnicze, a do tego przepuszczalne. Młode rośliny powinniśmy co roku przesadzać. Starsze już rzadziej (co kilka lat). Każda następna doniczka powinna być szersza od poprzedniej przynajmniej o jakieś dwa czy też trzy centymetry.

  Pomarańcze powinniśmy podlewać w sposób umiarkowany. W doniczce musi być lekko wilgotnie, ale nigdy nie mokro. Wodę z przystawki powinniśmy wylać. Wilgotność odpowiednią podłoża pomaga nam utrzymać warstwa drenażu na samym dnie doniczki. Latem oraz wiosną cytrusy zraszać warto. Dzięki temu mamy wpływ na ich wzrost. Nie wolno jednak spryskiwać nagrzanych przez słońce liści, ponieważ mogą się pojawić nieestetyczne plamy.




  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more