Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Gdzie kupować żurawinę oraz jak ją przechowywać?

  W sklepach widzimy zwykle suszone czy też mocno słodzone owoce. Najlepiej w celu kupna świeżej żurawiny udać się na targ. Żurawina jest bardzo zdrowa oraz smaczna. Na pewno bardziej od żurawiny kandyzowanej.

  Ręcznie zbierana żurawina

  W Polsce rośnie żurawina wielkoowocowa oraz błotna. Zbiera się ją w sposób ręczny niczym jagody. Okres zbiorów to pomiędzy wrześniem a początkiem listopada. W tymże okresie bardzo łatwo ją znaleźć na targowiskach oraz zrobić spore zapasy.

  Bardzo dobrą wiadomością jest to, że owoce żurawiny są niezmiernie trwałe. W świeżym stanie możemy przechowywać je w lodówce nawet sześć tygodnia. Wcześniej oczywiście należy owoce przebrać, aby wyrzucić sztuki, które są uszkodzone. Zalane zimną wodę oraz wstawione do spiżarni chłodnej nawet przetrwają kilka miesięcy. Takową żurawinę możemy wykorzystać na sosy czy też jako kisiel. Można także wykonać z niej galaretki, konfitury oraz soki.

  Jak widać żurawina ma spore zastosowania i warto ją kupić. Na pewno nie pożałujemy.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more