Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Żurawina i jej właściwości zdrowotne

  Nie da się ukryć, że żurawina ma bardzo liczne lecznicze właściwości, jak i także wartości odżywcze. Współczesne badania naukowe potwierdzają to. Żurawina ma przeciwbakteryjne działanie oraz działanie przeciwgrzybicze. Jest niezmiernie skuteczna na przykład w walce ze schorzeniami skóry oraz także infekcjami pęcherza moczowego.

  Wiadomo o tym od dawna

  O właściwościach leczniczych żurawiny wiadomo już od dawna. Bardzo ciekawe jest także to, że współcześnie wiele leków właśnie tworzonych jest na bazie żurawiny. Środowiskiem naturalnym żurawiny są wysokie torfowiska, w które zamieniają się roślinnością zarastające zbiorniki wodne.

  To one właśnie chronią naszą wątrobę, obniżają we krwi poziom cukru oraz zmagają siłę samego skurczu mięśnia sercowego. Najlepiej znany jest wpływ korzystny żurawiny na moczowy układ.

  Jak widzimy żurawina ma wiele właściwości zdrowotnych. Dodajmy ją do swojego codziennego jadłospisu. Wyjdzie nam to tylko na dobre. Odczujemy pozytywne efekty.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more