Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Dlaczego warto jest kalafior?

  Kalafior jest warzywem, które wartości odżywcze oraz właściwości powinien każdy z nas docenić. Kalafior bowiem ma działanie przeciwnowotworowe, co naukowo zostało udowodnione. Poza tym kalafior może nas ochronić przed wrzodami oraz także pomóc osobom, które się wzmagają z reumatyzmem.

  Genialne właściwości odżywcze

  Kalafior należy do grupy roślinnych pokarmów. Ma on możliwie najsilniejszy potencjał antynowotworowy. Nie jest to jakiś wymysł. Jest to bowiem potwierdzone naukowymi badaniami. Zarówno spożywanie kalafiora, jak i także brokułów, może znacznie zmniejszyć ryzyko rozwoju bardzo agresywnego raka prostaty. To właśnie kalafiory oraz brokuły mają w sobie substancje, które mają po prostu przeciwnowotworowe działanie.

  Bardzo ciekawe jest także to, że izotiocyjaniany oraz także sulforafan, które są zawarte w kalafiorze pomagają walczyć z rakiem u dzieci. Chodzi o to, że te dwa elementy kluczowe blokują rozwój nowotworowych komórek. Jedźmy kalafior. Na dodatek jest jeszcze bardzo smaczny. Świetne połączenie.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more