Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Co musimy wiedzieć o jarmużu?

  Jarmuż jest bardzo popularny ostatnimi czasy. Jednak musimy wiedzieć, że nie każdy z nas może się nim zajadać.

  Kto nie może jeść jarmużu?

  Jarmużu nie powinny na pewno jeść osoby, które wzmagają się z chorobami tarczycy. Chodzi o to, że jarmuż zawiera tak zwane goitrogeny. Są to specjalne związki, które przyczynić się mogą do obniżenia znacznego stężenia jodu w naszym organizmie. Zbyt duża ilość tych składników doprowadzić może do zaburzeń w samej syntezie tarczycowych hormonów, a także przerostu tarczycowego gruczoły.

  Działania jednak można ograniczyć chociażby gotują bez przykrycia jarmuż. Dzięki temu składniki te utlenią się dzięki bardzo wysokiej temperaturze.

  Jarmuż z diety również wykluczyć powinny wszystkie osoby z kamicą nerkową szczawianową. To warzywo zawiera szczawiany, a jedzenie ich w zbyt dużej ilości powoduje nic innego jak odkładanie się w moczowych drogach oraz nerkach.

  Jeśli mamy jakieś wątpliwości czy możemy jeść jarmuż, to powinniśmy skonsultować to ze swoim lekarzem. Wówczas mamy pewność.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more