Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Co dobrego znajdziemy w dyni?

  Dynia jest warzywem niezwykle popularnym, szczególnie jesienią. W połączeniu chociażby z imbirem rozgrzewa doskonale nas w chłodne wieczory. Z dyni możemy przyrządzić krem pikantny z dodatkiem chili czy też słodkie ciasto. Możliwości jest naprawdę wiele.

  Lekkostrawny i niskokaloryczny produkt

  Dynia to jedno z warzyw najstarszych, które było uprawiane przez człowieka. Chociaż na świecie obecnie się ją uprawia w Meksyku czy też w Peru, to w naszej polskiej kuchni nie jest wcale mniej popularna. Dynia to tak naprawdę aż 100 rodzajów oraz co więcej 20 gatunków tejże rośliny. Jednak w naszym kraju najbardziej popularna jest dynia olbrzymia oraz dynia zwyczajna.

  Dynia należy do produktów niskokalorycznych oraz lekkostrawnych. Zawiera tak naprawdę niedużą ilość mikroskładników, jak tłuszcze, białka oraz węglowodany. Na uwagę zasługuje sama zawartość witamin oraz mineralnych składników, która sprawia, że możemy śmiało ją każdemu polecić. Dynia jest dobrym źródłem witamin A, E, C, witamin z grupy B, wapnia, żelaza oraz potasu.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more