Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  „Zakupy dla Seniora 60+” z grupą Eurocash

  Bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym, zwłaszcza w tak trudnych okolicznościach jaką jest epidemia koronawirusa, nie da się przecenić. Ale można spróbować ją policzyć. Grupa Eurocash prezentuje pierwsze efekty akcji wolontariackiej „Zakupy dla Seniora 60+”. W projekt zaangażowało się już 229 wolontariuszy – pracowników Grupy i 18 franczyzobiorców. Na infolinię projektu w ciągu pierwszego miesiąca akcji zadzwoniło blisko 2,7 tys. seniorów z prośbą o pomoc.

  – Jesteśmy pod dużym wrażeniem tego, jak akcja się rozwija i cieszymy się, że nasz pomysł trafił w potrzeby osób starszych. Seniorzy reagują na nasz pomysł z entuzjazmem i zainteresowaniem. Cieszymy się z aktywnego i licznego udziału pracowników Grupy Eurocash, którzy wkładają dużo serca i energii w ten projekt. Zasięg samej akcji też jest coraz większy – na początku zaangażowani byli tylko nasi pracownicy, obecnie uczestniczą w niej także nasi klienci – właściciele niezależnych sklepów – dzięki czemu „Zakupy dla Seniora 60+” są dostępne w coraz większej liczbie regionów. Wielu franczyzobiorców sieci organizowanych przez Grupę Eurocash promuje akcję we własnym sklepie, a niektórzy razem ze swoimi pracownikami zostają wolontariuszami – mówi Katarzyna Kopaczewska, członek zarządu Grupy Eurocash.

  Akcja „Zakupy dla Seniora 60+” wystartowała 23 marca. Na początek zgłosiło się do niej 175 wolontariuszy rekrutujących się spośród pracowników Grupy Eurocash. Trzy tygodnie później – tuż przed Wielkanocą – było ich już 229. Oprócz nich do akcji włączyli się franczyzobiorcy.

  Od dnia rozpoczęcia akcji do 17 kwietnia regionalne infolinie odebrały blisko 2,7 tys.  telefonów  (najwięcej w województwach mazowieckim – 849 i  świętokrzyskim – 624). W tym czasie wolontariusze zrealizowali 861 zleceń zakupów dla seniorów (najwięcej w woj. świętokrzyskim – 212).

  Zasady akcji są proste – seniorzy dzwonią na numer regionalnej infolinii akcji i zgłaszają telefonicznie zapotrzebowania na pomoc w zrobieniu i dostarczeniu zakupów. Wolontariusz działający w ramach akcji, ustala z seniorem listę zakupów i dostarcza je pod wskazany adres. Dostawy są darmowe, a płatność za nie senior przekazuje wolontariuszowi w gotówce. Wolontariusze realizują zakupy w sklepach organizowanych przez Grupę Eurocash (abc, Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Gama, Groszek, Lewiatan).

  Wolontariusze akcji wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej, tj. maseczki, przyłbice, rękawiczki i kombinezony ochronne.

  Akcja prowadzona jest w lokalizacjach, w których obecni są wolontariusze. Interaktywna mapa wskazująca lokalizacje wolontariuszy jest dostępna na:

  https://grupaeurocash.pl/blog/zakupydlaseniora

  źródło: https://media.eurocash.pl/




  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more