Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Auchan Retail Polska wspiera producentów z Polski!

  Od początku epidemii koronawirusa najwyższym priorytetem dla Auchan Retail Polska jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom i klientom. W tym bezprecedensowym okresie Auchan nie zapomina również o producentach żywności, których epidemia dotknęła w szczególny sposób. Mając na uwadze obecną, niezwykle trudną sytuację przedsiębiorców, w trosce o krajowych dostawców, Auchan promuje markę lokalnych produktów PEWNI DOBREGO.

  Chcemy wyjść poza tradycyjną rolę detalisty. Jesteśmy przekonani, że w tym wyjątkowym, trudnym dla wszystkich momencie, pomoc polskim producentom to obowiązek. Jesteśmy świadomi wagi  społecznej odpowiedzialności biznesu i niezmiennie cenimy dobre relacje z lokalnymi społecznościami. Realizacji tego zadania służy m.in. promowanie marki – PEWNI DOBREGO. Są to produkty, które doskonale odpowiadają współczesnym trendom żywieniowym, wytwarzane w Polsce, z poszanowaniem środowiska i dobrostanu zwierząt. Konsumenci mogą być pewni ich pochodzenia i sposobów produkcji – od tradycyjnych po innowacyjne, a nasi dostawcy rynku zbytu – mówi Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

  Marka PEWNI DOBREGO oferuje obecnie 120 produktów pochodzących od polskich, regionalnych producentów i hodowców. Umowy ze starannie wyselekcjonowanymi lokalnymi dostawcami podpisywane są w perspektywie długoterminowej.

  Produkty PEWNI DOBREGO wytwarzane są według ściśle określonych specyfikacji, z wykorzystaniem zarówno metod tradycyjnych, jak w przypadku wieprzowiny rasy puławskiej, jak i innowacyjnych, wręcz unikatowych na polskim i europejskim rynku, jak w przypadku łososia jurajskiego. Każdy produkt jest specjalnie oznaczony i promowany bezpośrednio przez jego wytwórcę.

  Z Auchan współpracuję od 2016 r. Umowa z siecią zagwarantowała mi pewny rynek zbytu i dała możliwość szerszego dotarcia do polskich konsumentów. Dzięki stałym odbiorcom mogę bez przeszkód rozwijać i doskonalić produkcję, aby oferować produkty najwyższej jakości. Współpracę z Auchan doceniam szczególnie teraz w czasie epidemii, który dla producentów żywności jest szczególnie trudny –  mówi Tomasz Karapuda, hodowca i dostawca łososia jurajskiego, pochodzącego z jedynej w Europie lądowej hodowli łososia wykorzystującej wodę geotermalną.

  Oprócz łososia jurajskiego pstrąga jurajskiego, w ofercie PEWNI DOBREGO znajduje się m.in. kurczak “z grzędy” wolno rosnący z wolnego wybiegu, czy kaczka ze ściółki, które są hodowane bez antybiotyków i karmione paszą składającą się przynajmniej w 2/3 ze zbóż, bez GMO. Wieprzowina rasy puławskiej, to efekt współpracy Auchan z rolnikami i Polskim Związkiem Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”. W gamie PEWNI DOBREGO znajduje się również doskonały nabiał (jogurty, śmietany, białe sery), jaja BIO, a także owoce i warzywa bez pozostałości pestycydów.

  Produkty PEWNI DOBREGO z Auchan to jedyna w swoim rodzaju oferta na polskim rynku. Wychodzimy w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom polskiego konsumenta, który poszukuje wysokiej jakości i bezpiecznej żywności za przystępną cenę – mówi Radosław Dac Dyrektor Produktów Auchan Retail Polska.

  Z uwagi na sytuację epidemiologiczną Auchan Retail  Polska nieustannie podejmuje liczne działania gwarantujące płynność sprzedaży i bezpieczne warunki zakupów, tak istotne w okresie trwającej epidemii. Wprowadza także nowe usługi, dzięki którym klienci, pozostając w domu i ograniczając kontakty z innymi do minimum, mogą kupić wszystko, czego potrzebują.

  źródło: Biuro Prasowe Auchan
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more