Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Projekt Jula Poland w „Raporcie dobrych praktyk” Forum Odpowiedzialnego Biznesu

  W tegorocznej już 18. edycji „Raportu dobrych praktyk” przygotowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, znalazł się również projekt realizowany przez Jula Poland. Od 2016 szwedzka sieć multimarketów jako partner strategiczny , wspólnie z parterami społecznymi, rozwija sieć ogólnodostępnych warsztatów do majsterkowania, „Męska Szopa”.

  Od 2016 Jula Poland, jako partner strategiczny, we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia i lokalnymi partnerami, realizuje projekt „Męska Szopa”. To tworzone na wzór australijski warsztaty, można w nich dokonywać napraw i renowacji rzeczy, które w innym wypadku zostałyby wyrzucone. W „Raporcie dobrych praktyk” projekt znalazł się w kategorii Środowisko, Ekoefektywność. To właśnie ten obszar dobrych praktyk rozwinął się najbardziej dynamicznie w porównaniu z ubiegłym rokiem, odnotowując wzrost aż o 35%. – Cieszy nas, że coraz więcej firm traktuje kwestie środowis kowe jako kluczowy temat . To pozytywny trend, w który wpisują się również działania koncernu Jula – podkreśla Arnold Brzeziński, Dyrektor ds. Operacyjnych Jula Poland.

  Misją Jula Poland jest zachęcanie ludzi do samodzielnego działania, między innymi samodzielnego wykonywania drobnych napraw, remontów, renowacji mebli. W miastach osoby mieszkające w blokach często nie mają możliwości wykonywania tego typu prac w swoich mieszkaniach. Jula wyposażając warsztaty tworzy miejsca, w których jest to możliwe. Dzięki temu każdy może mieć udział w zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialnej konsumpcji. Męskie Szopy pełnią także ważne funkcje społeczne, są miejscem spotkań sprzyjającym budowaniu relacji i integracji lokalnej społeczności, promują także aktywne spędzanie czasu. W chwili obecnej działają cztery tego typu placówki: W Słupsku, Wrocławiu i dwie w Warszawie.

  źródło: biuro prasowe Jula
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more