Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Duży sukces Auchan! Sieć liderem rankingu dostępności produktów roślinnych

  Auchan we współpracy z lokalnymi polskimi producentami oferuje szeroką gamę produktów spożywczych w kategorii wegańskiej. Troskę firmy o konsumenta, który wybiera ten rodzaj żywienia, potwierdzają wyniki klasyfikacji dostępności produktów roślinnych przeprowadzonej przez Fundację Alberta Schweitzera i RoślinnieJemy, której Auchan został zwycięzcą, otrzymując wyróżnienie sklepu najlepiej zaopatrzonego. 

  Przygotowany przez Fundację Alberta Schweitzera i RoślinnieJemy ranking polegał na analizie oferty produktów roślinnych w 14 największych sieciach handlowych w Polsce. Asortyment oceniany był pod względem dostępności roślinnych produktów w pięciu głównych kategoriach: Alternatyw mięsa, kiełbasy i ryb,  Alternatyw produktów mlecznych,  Słodycze, wypieki i przekąski,  Dania gotowe oraz Sosy, dipy i pasty do smarowania. Analiza dostępności produktów roślinnych została przeprowadzona na przełomie 2019 i 2020 r.

  Wyniki badania pokazały, że w Auchan klienci znajdą największy wybór żywności roślinnej. Sieć Auchan została zwycięzcą, zajmując pierwsze miejsce w 4 głównych kategoriach: Alternatyw mięsa, kiełbasy i ryb, Alternatyw produktów mlecznych, Dania gotowe, Sosy, dipy i pasty do smarowania i drugie miejsce w kategorii Słodycze, wypieki i przekąski.

  Auchan oferuje największy wybór roślinnych kiełbasek, wędlin, burgerów i tofu, seitana i tempeh.
  W kategorii nabiału sieć ma najwięcej roślinnego mleka (średnio ponad 32 różne rodzaje w jednym sklepie), śmietany, serów (np. Bez deka mleka, Natural) oraz jogurtów (m.in. PlantON, Alpro). Dostępny jest również roślinny zamiennik jajek vEGGs. Auchan poszczycić się może także najbogatszą gamą alternatywnych zamienników mięsa, nabiału, dań gotowych a także sosów, dipów i past do smarowania.

  Auchan nie tylko rozwija tę kategorię produktów, ale także planuje dalszy jej rozwój w zakresie alternatywnych mięs, nabiału oraz gotowych dań. Warto podkreślić, że wszystkie produkty roślinne, które można znaleźć na naszych półkach to wyroby polskie pochodzące od rodzimych producentów – podsumowuje Radosław Dac, dyrektor Produktów Auchan Retail Polska. Nie muszę dodawać, że dbamy również o to, aby były tanie i dostępne dla naszych klientów.”

  O Fundacji Alberta Schweitzera

  Fundacja Alberta Schweitzera to organizacja, której misją i długoterminowym celem jest doprowadzenie do zakończenia chowu przemysłowego zwierząt oraz popularyzacja diety roślinnej. Swoje cele Fundacja realizuje poprzez kampanie takie jak Polska bez klatek, Tydzień na weganie czy Głos dla karpi. Działania i sukcesy Fundacji zostały zauważone przez Animal Charity Evaluators i w 2018 oraz w 2019 roku otrzymała ona tytuł TOP CHARITY zostając tym samym uznaną za jedną z czterech najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie.

  O kampanii RoślinnieJemy

  Celem kampanii RoślinnieJemy jest wsparcie producentów żywności, sieci handlowych, właścicieli restauracji we wprowadzaniu oraz promowaniu roślinnych produktów i dań. Swoje działania Roślinniejemy opiera na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. W ramach kampanii Roślinniejemy prowadzona jest także akcja “Roślinne poniedziałki” inspirowana ogólnoświatowym “Meatless Mondays”, której celem jest zachęcenie odbiorców do ograniczenia spożycia produktów odzwierzęcych raz w tygodniu.

  źródło: Biuro Prasowe Auchan
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more