Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Kiedy sadzić maliny?

  Maliny są jednymi z najsmaczniejszych owoców, które odnaleźć możemy w ogródku przydomowym. Cieszą się sporą sympatią zarówno wśród dzieci, jak i także wśród dorosłych. Nadają się do bardzo wielu dań. Warto je posiadać w kuchni. W związku z tym coraz więcej osób jest zainteresowanych uprawą tychże owoców.

  Wybór miejsca odpowiedniego

  Maliny powinniśmy sadzić na stanowiskach najlepiej południowo-zachodnich. Ewentualnie możemy także postawić na stanowisko południowo-wschodnie. Bardzo ważna jest gleba. Powinna ona być lekko kwaśna oraz także w sposób delikatny wilgotna. Krzewy malin to rośliny niestety wymagające. Musimy im zagwarantować glebę żyzną oraz próchniczą. Najlepiej sadzić je w rzędach równych, przy zachowaniu odpowiedniej odległości, która wynosić powinna pięćdziesiąt centymetrów.

  Maliny lubią się bardzo rozrastać. W związku z tym musimy im zagwarantować odpowiednią wolną przestrzeń. Dobrze, aby rzędami zachować odstęp dwóch czy też trzech metrów. Dla malin musimy wybrać miejsce osłonięte dobrze od wiatru. Maliny nie znoszą wręcz wiatru.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more