Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać borówki amerykańskie?

  Okazuje się, że uprawa borówki amerykańskiej wcale nie jest taka trudna. Musimy jednak wiedzieć kiedy oraz jak sadzić amerykańską borówkę czy też jak ją pielęgnować, aby się cieszyć sporymi plonami owoców.

  Jaka duża rośnie borówka?

  Borówka amerykańska to inaczej borówka wysoka. Dorasta ona bowiem do dwóch metrów wysokości. Ma kwiaty w pełni odporne na mróz.  Owoce są niebieskie z miąższem zielono-białym. Dojrzewają one w sposób nierównomierny. Z jednej rośliny zbierać je możemy przez mniej więcej 2 tygodnie. Borówki amerykańskie zawierają sporo witaminy C, cukrów, antocyjanów oraz także dużo pektyn. To one właśnie regulują sam poziom cholesterolu oraz wchłaniają toksyczne substancje. Co więcej pomagają nam w leczeniu biegunek oraz niesamowicie korzystnie wpływają na wzrok.

  Bardzo ważne jest także to, że borówka jest bardzo odporna na choroby oraz także na szkodniki. Nie wymaga żadnych oprysków. Tym samym uzyskujemy zdrowe oraz w pełni ekologiczne owoce.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more