Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Gdzie posadzić śliwę renklodę?

  Co jak co, ale śliwki renklody są niezwykle popularne. Może pokusimy się o nie we własnym ogrodzie?

  Ciepły teren

  Śliwę renklodę posadzić jest najlepiej na terenie nieco cieplejszym. Pamiętajmy o tym, że należy okryć na zimę śliwę jeśli mieszkamy w północno-wschodniej części naszego kraju. Renkloda uwielbia bardzo żyzną glebę, jak przepuszczalna oraz gliniasta. Jednak tolerować jest w stanie glebę ogrodową przeciętną. Ziemia pod uprawę tychże drzew owocowych koniecznie musi być wilgotna czy też umiarkowanie wilgotna o obojętnym odczynie czy też o odczynie lekko kwaśnym.

  Na stanowisku suchym oraz zimnym owoce śliwy będą o wiele mniejsze oraz nie będą miały aromatu fantastycznego, jakim się charakteryzują robione ze śliwek domowych przetwory. Warto zatem pamiętać, że renkloda żółta uwielbia miejsce, które jest położone w słońcu, ale także w zaciszu.

  Co jak co, ale naprawdę warto się troszkę poświęcić, aby mieć piękne i przepyszne owoce. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more