Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Dlaczego powinno się jeść brokuły?

  Każdy z nas gdy tylko mu coś doskwiera udaje się do lekarza. Po co? Po to, aby zdiagnozował naszą chorobę i oczywiście dobrał odpowiednie leki. Jednak prawdziwe bogactwo składników odżywczych i mineralnych oraz witamin znajdziemy w warzywach. Przykładem na to są brokuły.

  Zdrowe oczy, prawidłowe ciśnienie i elastyczne stawy

  Brokuły zawierają sporo luteiny oraz także witamin z grupy B oraz C. Naturalne jest to, że razem z wiekiem wzrok nam zaczyna nieco szwankować, to powinniśmy wiedzieć, że dzięki właśnie jedzeniu brokułów tenże proces możemy skutecznie spowolnić. Luteina ma tutaj szczególne zasługi. Z kolei duża zawartość potasu w brokułach pozytywnie wpływa na samą drożność żył oraz także przepływ krwi. Jeśli krew swobodnie płynie, to w sposób naturalny dochodzi do obniżenia ciśnienia krwi. Potas, który jest zawarty w brokułach pomoże nam usunąć nadmiar sodu.

  Zaś wysoka zawartość witaminy C się przekłada na ilość kolagenu wytwarzanego, a więc budulca, który jest niezbędny do powstania łącznej tkanki oraz także chrząstki. Kolagen jest niezbędny także do pracy prawidłowej ścięgien oraz stawów. Po brokuły często sięgać powinny osoby, które mają zwyrodnienia stawów.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more