Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać rzodkiewkę w ogrodzie?

  Bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich osób, które chcą uprawiać rzodkiewkę jest fakt, że nie ma ona zbyt dużych wymagań. Najważniejsze jest to, aby je wysiać w czasie odpowiednim. Inaczej niestety plonów możemy się nie doczekać.

  Przydatne informacje

  Rzodkiewki są roślinami korzeniowymi, które są spokrewnione blisko z kapustą. Najczęściej są traktowane jako nowalijki wiosenne. Dzięki temu, że okres ich wegetacji zaledwie wynosi około miesiąca, to te jakże smaczne warzywa mieć możemy przez cały rok. Do rzodkiewek nie musimy przygotowywać zagonów osobnych. Rosną świetnie pomiędzy sałatą. Nadają się także pomiędzy rzędy kopru, cebuli, pietruszki naciowej czy też szpinaku.

  Rzodkiewki są niezmiernie łatwe w uprawie. Nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Nie tylko mogą rosną w ogródku, ale także urosną nam w skrzynkach na balkonie czy też na parapecie. Możemy także zdecydować się na nieco niestandardowe rzodkiewki jak żółte czy też białe. Możemy się spotkać również z mieszankami nasion odmian różnokolorowych.




  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more