Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Czym jest śliwa renkloda?

  Jeśli poszukujemy śliw o bardzo wybitnych owocach deserowych, również doskonałych na przetwory domowe, zainteresować się warto renklodami. Śliwa renkloda ma podobne wymagania do węgierki, ale również wykazuje znacznie większą tolerancję na szarkę, a owoce jej są słodsze oraz większe.

  Opis śliwki renklody

  Śliwy o typie renkloda rosną niesamowicie silne czy też umiarkowanie silnie. Tworzą one kuliste oraz także spłaszczone korony. Z uwagi na dużą siłę wzrostową zaleca się ich prowadzenie w karłowej formie lub tez w półkarłowej formie.

  Owoce kuliste renklod występują w bardzo różnych kolorach. Znajdziemy renklody zielone, żółte czy też jasnofioletowe. Ich masa wynosi około 40 do 50 gramów oraz mają miąższ żółtozielony, który trudno jest zazwyczaj oddzielić od samej pestki.

  Musimy wziąć to pod uwagę i nie zapominać o tym w żadnym wypadku. Pamiętajmy o tym. Na pewno pokochamy ten owoc. Nie da się obok niego przejść w sposób obojętny. Akurat tego jesteśmy pewni w stu procentach.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more