Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Borówki amerykańskie to roślina na długie pokolenia

  Borówka amerykańska idealnie się czuje w polskich ogrodach. Po prostu pochodzi z bardzo podobnej klimatycznej strefy. Wytrzymuje śmiało mrozy nawet do – 25 stopni Celsjusza. Kwiaty są w pełni odporne na przymrozki wiosenne.

  Wymagania

  W zasadzie to jedyne wymagania jakie posiadają krzewy, to przygotowane w sposób odpowiedni stanowisko. Do tego dochodzi również podlewanie w okresie suszy, nawożenie oraz prześwietlające cięcie korony prześwietlające. Nie są w zasadzie kompletnie kłopotliwe w uprawie. Te, które są dobrze prowadzone owocują naprawdę obficie.

  Sadząc borówki dokładnie należy przemyśleć konkretny wybór stanowiska. Bowiem w tym samym miejscu rośliny przynajmniej spędzą dwadzieścia lat. Owocować już zaczynają po trzech latach od posadzenia.

  Powinniśmy jak najbardziej być zadowoleni z ich uprawy, ponieważ nie jest zbyt wymagająca, a do tego owoce pojawiają się bardzo szybko, co jest niezmiernie ważne dla osób, które są niecierpliwe.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more