Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Akcja #WspieramyBiebrzę. Lidl Polska i Yope łączą siły

  Biebrzański Park Narodowy ze względu na różnorodną faunę i florę, rozległe bagna i torfowiska jest polskim skarbem narodowym, który należy chronić. Niestety, duża część parku poważnie ucierpiała podczas tegorocznych pożarów. Lidl Polska wraz z YOPE łączą siły i przekażą Fundacji dla Biebrzy środki na zakup specjalistycznego sprzętu do gaszenia torfowisk dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Od poniedziałku, 22 czerwca, w sklepach Lidl dostępna będzie szeroka oferta produktów YOPE. Tym razem szczególnie warto wybrać się po nie do sklepu, ponieważ kupując – pomagasz Dolinie Biebrzy!

  Biebrzański Park Narodowy to największy park narodowy w Polsce oraz jeden z większych w Europie. Dolina Biebrzy to nie tylko piękne krajobrazy, ale także dom dla wielu dzikich gatunków zwierząt. W tym roku obszar parku został wyjątkowo mocno dotknięty skutkami suszy oraz wypalania traw. Dzięki ciężkiej pracy zespołów strażackich pożary zostały w końcu ugaszone. Podjęcie działań na terenie parku narodowego było jednak wyjątkowo ciężkie ze względu na trudno dostępny obszar, który został objęty pożarem. Dlatego Lidl Polska wraz z firmą YOPE połączyły siły, aby wspólnie pomóc dbać o rodzime cuda natury i – wraz z Fundacją dla Biebrzy zajmującą się doposażeniem biebrzańskich strażaków – zakupią specjalistyczny sprzęt do gaszenia torfowisk w Dolinie Biebrzy.

  YOPE to polska marka naturalnych kosmetyków oraz ekologicznych środków czystości, które są przyjazne dla środowiska. W sklepach Lidl Polska produkty YOPE pojawiają się już od dawna, w ramach specjalnej, czasowej oferty. Tym razem głównym celem akcji jest wsparcie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Lidl Polska oraz YOPE stworzyły inicjatywę „kupując – pomagasz” i wspólnie przekażą środki na zakup specjalistycznego sprzętu do gaszenia torfowisk w Dolinie Biebrzy. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciannym otrzyma sfinansowany przez obie firmy zestaw gaśniczy szybkiego reagowania VMS, quad terenowy oraz przyczepę wraz ze zbiornikiem na wodę. Za zakup sprzętu, konsultacje ze strażakami oraz przekazanie nowego, przeciwpożarowego wyposażenia odpowiedzialna jest również Fundacja dla Biebrzy.

  „Cieszymy się, że firma Lidl Polska wspiera poprawę bezpieczeństwa przyrody Biebrzańskiego Parku Narodowego. Bogata różnorodność tutejszej przyrody to głównie torfowiska i lasy bagienne, do których dostęp jest utrudniony. Dzięki pomocy sieci Lidl Polska oraz YOPE nasza fundacja może kontynuować zakupy dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Doliny Biebrzy specjalistycznego sprzętu gaśniczego, który umożliwi sprawniejsze radzenie sobie z żywiołem ognia, a przez to poprawi bezpieczeństwo unikalnej biebrzańskiej przyrody” – mówi Małgorzata Stanek, prezeska Fundacji dla Biebrzy.

  Produktów YOPE można szukać we wszystkich sklepach sieci Lidl Polska na specjalnym stoisku. W ofercie – oprócz dobrze już znanych kosmetyków – znajdą się dwie nowości, których premiera w Polsce będzie miała miejsce właśnie w Lidlu. Premierowo w sprzedaży pojawi się zapas naturalnego, antybakteryjnego mydła dla dzieci (YOPE, 18,99 zł/ 400 ml/ 1 opak.) oraz refill naturalnego żelu pod prysznic (YOPE, 32,99 zł/ 800 ml/ 1 opak.). Opakowanie typu „refill” zawiera aż 70% mniej plastiku niż butelka, a same butelki nie tylko nadają się do ponownego przetworzenia, ale także pochodzą z recyklingu.

  „Działania na rzecz ekologii oraz społeczności lokalnych to dwa z naszych pięciu filarów strategii CSR. Obserwując heroiczną walkę strażaków z żywiołem oraz straty, którym uległ Biebrzański Park Narodowy po tegorocznych pożarach, zdecydowaliśmy się pomóc. Wierzymy, że klienci z chęcią zaangażują się w naszą wspólną akcję z firmą YOPE, a świadomość na temat ochrony i dbania o środowisko naturalne będzie coraz większa” – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska.

  „Za każdym projektem YOPE stoi myślenie o naszej planecie. Delikatne formulacje i naturalne składniki są łagodne dla skóry i dla środowiska, opakowania z plastiku pochodzącego w 100% z recyklingu oraz refile pozwalają znacznie ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych, etykiety z folii z trzciny cukrowej to mniejszy ślad węglowy, ale to nie wszystko! W trosce o przyrodę wspólnie z Lidlem stworzyliśmy inicjatywę wspierającą Dolinę Biebrzy. Zakup specjalistycznego sprzętu dla strażaków, którego nie ma żadna jednostka w okolicy, pozwoli nam skutecznie chronić ten bezcenny teren przed kolejnymi niszczącymi pożarami. Zachęcamy klientów do przyłączenia się do naszej akcji – razem możemy więcej!“ – podsumowuje Joanna Pawełczak z marki YOPE.

  Akcja #WspieramyBiebrzę startuje już w poniedziałek, 22 czerwca, a produkty YOPE będą dostępne we wszystkich sklepach sieci Lidl. Zachęcamy do udziału w akcji oraz wsparcia Fundacji dla Biebrzy – informacje o celach fundacji i prowadzonych przez nią zbiórkach znajdują się na stronie: https://dlabiebrzy.pl/.

  źródło: Lidl – biuro prasowe
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more