Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Ziemniaki – jakie dania można z nich przyrządzić?

  Ziemniaki są niezmiernie popularnym warzywem w naszym kraju. Na śląsku mówi się na nie kartofle, a w Poznaniu pyry. Jakie dania można z nich przyrządzić?

  Dodatek do każdego obiadu

  W zasadzie to z ziemniakami nie ma problemu, aby wymyśleć jakieś danie z ich udziałem. W większości polskich domów ziemniaki królują na talerzach jako dodatek do każdego obiadu. Świetnie smakują w asyście kotletów schabowych, kotletów mielonych, ryby w panierce, serków panierowanych czy też krokietów.

  Ziemniaków nie brakuje również w zupach. Najbardziej popularna zupa z udziałem głównym ziemniaków to oczywiście zupa ziemniaczana. Jednak ziemniaczki znajdziemy także w zupie warzywnej, zupie ogórkowej, żurku czy też w botwince.

  Jak widać na załączonym obrazku można śmiało kupować w sklepie warzywnym czy też na straganie ziemniaki. Jest co z nich robić. Od razu zaopatrzmy się w większe ilości. Nie będziemy tego żałować. Zapamiętajmy sobie te dania i wybierzmy, które jutro pojawi się na naszym stole.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more