Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając do oferty najpopularniejsze rodzaje portugalskich win, pochodzące z 6 cenionych na całym świecie regionów winiarskich: Alto Douro, Alentejo, Minho, Dão, z Lizbony czy Półwyspu Setúbal. W ramach oferty „Wznieśmy toast za smaki Portugalii”, dostępnej w sklepach sieci Biedronka od 16 do 26 stycznia, klienci będą mogli skorzystać z wielu atrakcyjnych promocji na portugalskie trunki.

  W północno–wschodniej Portugalii, w regionie Alto Douro powstaje popularne Porto – słodkie, wzmacniane wino, będące wizytówką miasta o tej samej nazwie. Tutaj również wytwarzane jest znakomite wino stołowe. W ofercie Biedronki klienci znajdą m.in. Esteva oraz Papa Figos. Obydwa o głębokiej, rubinowej barwie i intensywnym aromacie, z wyraźnymi nutami czarnych i czerwonych owoców, które idealnie korespondują zarówno z potrawami mięsnymi, jak i rybami czy owocami morza. Na półkach znajdują się też wina z regionu Lizbona, o wyraźnym aromacie i wyczuwalnym smaku przypraw czy wytrawne czerwone wino Conde Vimioso o aromacie czerwonych owoców i dżemu z wyczuwalnymi nutami drewna. Od 16 stycznia br. klienci sieci będą mogli kupić portugalskie wina w atrakcyjnych cenach, także dzięki ofercie „Kup dwa i zapłać mniej”, która pozwala zaoszczędzić nawet 20 zł przy zakupie dwóch butelek.

  Zainteresowanie ofertą win wśród klientów naszej sieci wzrasta z każdym rokiem. Polacy wiedzą o winach coraz więcej i z chęcią próbują nieznanych wcześniej rodzajów tego trunku, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie win pochodzących właśnie z Portugalii. Rocznie produkuje się tam aż 6 milionów hektolitrów wina o niezwykle zróżnicowanych właściwościach. Dzięki temu wśród dostępnych propozycji klienci znajdą kilkadziesiąt różnych rodzajów wina na rozmaite okazje

  Marek Szach, kupiec odpowiedzialny za ofertę wina w sieci Biedronka

  Szlakiem portugalskich win

  Tradycja winiarska w Portugalii sięga czasów rzymskich, a obecnie winorośl pokrywa ponad 200 tysięcy hektarów kraju – nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj powstają rodzaje wina, które zdobywają uznanie na całym świecie. Dzięki tradycji i indywidualności klimatycznej każdego z regionów, szczepy pochodzące z różnych obszarów kraju charakteryzują się skrajnie odmiennymi profilami.
  Północny region Minho Portugalczycy kojarzą z ulewnymi deszczami i niską temperaturą, ale też ze wspaniałym, rześkim „winem zielonym” Vinho Verde. W północno–wschodniej Portugalii, w regionie Alto Douro powstaje popularne wino porto, do którego produkcji dopuszcza się aż 48 szczepów winorośli. Tutaj też wytwarzane jest wino Douro o bardzo wyczuwalnym aromacie truskawki, które idealnie koresponduje z rybami czy owocami morza – w ofercie Biedronki klienci znajdą dwa rodzaje tego trunku: Esteva oraz Papa Figos. W znajdującym się na południu od Douro, położonym wysoko regionie Dão rodzą się niezwykle eleganckie wina z winogron zachowujących dobrą kwasowość oraz aromaty, takie jak  Levity Dão. Typowe dla tego regionu wina znane są z pełnego body i owocowego, harmonijnego smaku.
  Z południowego, największego w Portugalii regionu winiarskiego Alentejo pochodzą słynne na całym świecie odmiany win czerwonych: Cabernet Sauvignon, Syrah czy Touriga Nacional, krzepkie i intensywne. Z kolei wina z dorodnych winogron, dojrzewających w śródziemnomorskim słońcu bardzo blisko Oceanu Atlantyckiego produkowane są na półwyspie Setúbal tak jak, wyraźne w smaku i kolorze wino Pegões Syrah.  Czytaj także:
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more

  W Biedronce limity na transakcje zbliżeniowe bez PIN podniesione do 100 zł
  W Biedronce limity na transakcje zbliżeniowe bez PIN podniesione do 100 zł

  Klienci sklepów Biedronka w całej Polsce będą mogli zapłacić zbliżeniowo za zakupy do 100 zł bez konieczności potwierdzania ich kodem Read more