Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Kiedy należy sadzić śliwki?

  Śliwki to niezmiernie popularne owoce. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na drzewka owocowe śliw w swoich ogrodach.

  Najważniejsze informacje

  Śliwkę w formie krzewów z korzeniami odkrytymi możemy sadzić zarówno jesienią, a więc od drugiej połowy października do samego końca listopada, jak i także wiosną, a więc od miesiąca marca do kwietnia. Na pewno terminem lepszym jest termin jesienny. Dlaczego? Wówczas istnieją dużo lepsze glebowe warunki, które pozwalają na znacznie szybsze przyjęcie się rośliny. Dokładnie chodzi o niższe temperatury oraz także znacznie większą ilość w glebie wody.

  Z kolei krzewy w doniczkach są dostępne przez cały rok. Można dzięki temu je sadzić przez cały wegetacyjny okres rośliny, od wiosny do samej jesieni. Pamiętać należy jedynie o tym, aby przeprowadzać sadzenie wyłącznie w dni pochmurne.

  Śliwki to przepyszne owoce, które wręcz uwielbiamy. Możemy je wykorzystać na różne sposoby. Można jeść je na surowo, ale także robić przepyszne desery oraz także przetwory.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more